top of page

Renowacja 

Często widząc na ulicach zabytkowy samochód na żółtych tablicach, wiemy że ktoś zdecydował się na taką rejestrację najczęściej po wcześniejszym poddaniu go renowacji.

Trzeba sobie powiedzieć, że renowacja starych samochodów tzw. "Oldtimerów"  nie ma prawie nić wspólnego z odnawianiem współczesnych odpowiedników.

Różnice są kolosalne, począwszy od powłoki lakierniczej kończąc na rozwiązaniach i czasie pracy.

Renowacja aut zabytkowych wymaga nie tylko wiedzy w wielu dziedzinach, ale przede wszystkim PASJI, która pozwala na przywrócenie dawnego blasku.

Przeanalizujmy zatem czynności, które mogą wchodzić w jej skład.

Musician

Naprawy Blacharsko Lakiernicze

Od prac blacharskich zależy w głównej mierze efekt finalny. Renowacja starych samochodów, które przez kilkanaście lat stały porzucone i czekały na lepsze dni, nie jest niespodzianką w profesjonalnych warsztatach – jest codziennością. 

Mechanika

W tym etapie prace mogą dotyczyć tak naprawdę wszystkiego. Od naprawy silnika czy układów po wymianę całych części. Nawet najnowocześniejsze warsztaty nie posiadają urządzeń elektronicznych, które można podpiąć pod auto zabytkowe, i które zdiagnozuje za nas wszystkie błędy. Znów wracamy do doświadczenia i wiedzy, które są tutaj nieodzowne. 

hasan-almasi-nKNm_75lH4g-unsplash Copy.j

Naprawa Tapicerska

W przeciwieństwie do ludzi, w kontekście samochodów dochodzi do dwóch „pierwszych wrażeń” – tego zewnętrznego i wewnętrznego. Kiedy już zadbaliśmy o wygląd zewnętrzny, przychodzi czas na środek. Nie da się cofnąć upływającego czasu ani stopnia zużycia materiałów, więc znów mamy do czynienia z czynnościami, które wymagają precyzji, dyscypliny i doświadczenia. Prace tapicerskie mogą dotyczyć rekonstrukcji lub wymiany

Modern Architecture

Elektryka

Elektryka w starszych autach lubi płatać figle, najczęściej całe wiąski przewodów są po prostu wymieniane ale nie zawsze czasem wystarczy wymienić tylko końcówki aby wszystko znów zaczęło działać.

Kontakt

Black Goose Group S.C.

Aleje Jerozolimskie 225

02-222 Warszawa

+48 518-025-786

+48 791-753-458

Podsumowanie

Osoba odnawiając pojazd możemy się spodziewać, że samochód ma zdecydowanie więcej wad niż mogłoby się wydawać po pierwszych oględzinach. Bywa również, że klasyk wyglądający jak ruina potrafi pozytywnie zaskoczyć swoim wnętrzem, które nie pochłonie aż tak dużo pracy. Klienci oczekują wyznaczenia daty zakończenia i kosztów naprawy. Renowacja starych samochodów składa się z wielu czynników, które warunkują cały proces, wiele kwestii pojawia się w trakcie prac, nie da się określić kosztów renowacji trudnodostępność części kończy się dorabianiem ich na zamówienie a to może być kosztowne. Klienta i renowatora łączy jedno – uzbrojenie się w cierpliwość i współpraca!.

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page